Říjen 2009

Sokol Stodůlky : FK AC Sparta - 0 : 6

30. října 2009 v 18:57 | Eva |  Info ze zápasů
Se Spartou kluci předvedli sice snaživý výkon, ale na fotbalovějšího soupeře to zdaleka nestačilo.

Z naší strany to byl chvílemi chaos - 4 naši hráči se sesypou na 1 protihráče s míčem, zatímco o kousek dál nechají běhat 3 volné, v útočné fázi zbrklost - zbavování se bezmyšlenkovitě míče, opět chyběly přihrávky; a taky trochu smůla, kdy minimálně 2 góly jsme dostali nešťastně.

Poločas: 0 : 3

Sled gólů: 5. minuta: 0 : 1, 13. minuta: 0 : 2, 17. minuta: 0 : 3, 37. minuta: 0 : 4, 45. minuta: 0 : 5, 50. minuta: 0 : 6

ZRUŠENÍ TRÉNINKU 29.10. !!!

29. října 2009 v 9:09 | PETR |  Informace
Protože zítra hrajeme zápas, nechci při dnešním počasí riskovat onemocnění dalších hráčů a proto dnešní trénink ruším. Děkuji za pochopení.

Pokorný Marek

Sraz je v pátek 30.10. ve 14:00 na hřišti u kostela.

Foto

25. října 2009 v 22:26 | Eva |  Informace
Pokud někdo máte zájem o fotku kluků, která je v záhlaví tohoto blogu, ve formátu A3, napište své jméno a počet ks do komentáře tohoto příspěvku. Pokud se najde pár zájemců, pan Tuček bude tak ochotný a nechá fotku vytisknout. Cena je cca 40,- Kč/ks.

FC Přední Kopanina : Sokol Stodůlky - 2 : 2

24. října 2009 v 13:04 | Eva |  Info ze zápasů
V chladném sobotním ránu nás čekal další vyrovnaný soupeř - Kopanina. Po nepovedeném čtvrtečním výkonu jsme měli o výsledek obavy, navíc onemocněli další dvě opory našeho týmu - Míra Žítek a Péťa Kozel.
Zápas začal náporem domácích, ale naše obrana hrála tentokrát pozorně a důrazně. Domácí se dostali do vyložené šance pouze jednou, ale tu zlikvidoval dvěma pěknými zásahy Míla.
Kluci bojovali o každý míč, nevypouštěli souboje, zaskakovali jeden za druhého a snažili se i o přihrávku. Úplně jiný tým než ve čtvrtek. V 8. minutě, výborně hrající Vojta, zatáhl míč po pravé straně, obešel protihráče, vystřelil a vedli jsme 1 : 0.
Bohužel jsme se z vedení dlouho neradovali, domácí po jedné nenápadné akci vyrovnali na 1 : 1.
Trochu jsme se, po zkušenostech, báli prvních minut 2. poločasu. Když už nám pomalu padal kámen ze srdce :), dostali jsme 2. gól. Kluci ale naštěstí nesložili zbraně, pořád hráli naplno, bojovali a měli několik šancí, které zaváněly gólem - např. pěkně kopnutý přímák Vojty a dorážka Davida, který se nabízené šance asi lekl...
Naštěstí máme Vojtu, který odehrál zatím svůj nejlepší zápas. Po jednom z našich útoků se k němu dostal míč a Vojta pohotovou střelou překonal dobře chytající brankářku domácích a zachránil pro nás cenný bod.

Velká pochvala pro všechny za bojovnost a snahu. Byl to o 100% lepší výkon než s Řepami.

Zvláštní pochvala pro Vojtu - byl u všech důležitých akcí, naběhal neuvěřitelné množství metrů a tentokrát se snažil i přihrávat;
a pochvala pro Jáchyma, který roste s každým zápasem a je čím dál těžší přes něj přejít.

Poločas: 1 : 1
Střelec našich gólů: Vojta Milota 2x
Sled gólů: 8. minuta: 0 : 1, 10. minuta: 1 : 1, 29. minuta: 2 : 1, 42. minuta: 2 : 2

Foto, které poslal J. Tuček je na: stodulky2001.galerie.cz

Sokol Stodůlky : Sokol Řepy - 1 : 8

22. října 2009 v 23:47 | Eva |  Info ze zápasů
Bez 3 nemocných klíčových hráčů (Karel, Petr, Fido) jsme, za celkem přijatelného počasí, nastoupili proti fotbalistům z Řep, což je náš blízký soused nejenom polohou, ale i umístěním v tabulce.

První poločas dlouho potvrzoval vyrovnanost obou stran. Hrál se nepříliš pohledný fotbal, hlavně uprostřed hřiště. Hra z naší strany postrádala přihrávky (natož přesné) a jakoukoliv fotbalovou myšlenku. Klukům ale nelze upřít snahu a nasazení. V 7. minutě jsme dostali víceméně náhodný gól, když jeden z řepských hráčů získal míč ve středu hřiště, nikým neatakován s ním popoběhl, vystřelil a prohrávali jsme 0:1. Pak až do konce 1. poločasu pokračovala přetlačovaná o střed hřiště. Několik pěkných momentů měli Marek Vyčichl, který důrazně bránil a snažil se vyvážet míče, Jáchym, který spolehlivě likvidoval útočné pokusy soupeře a Míla, který zlikvidoval samostatný průnik soupeře cca 2 minuty před přestávkou.

Na 2. poločas bychom ovšem měli raději zapomenout. Během prvních 3 minut jsme dostali dva góly, když naši hráč byli myšlenkami asi už doma. Podobnost se zápasem na Motorletu čistě náhodná…
Za pár minut se podařilo důraznému Vojtovi po individuální akci snížit na 1:3. Jenže neuběhla ani minuta, ztratili jsme míč uprostřed hřiště a jeden ze soupeřů, opět nikým nijak zvlášť neatakován, proběhl přes půlku hřiště až před naší branku a bylo to 1:4. Do konce zápasu jsme dostali ještě další 4 stejné góly: ztráta míče po špatné rozehrávce nebo po zbytečném kličkování, snadný průnik přes spící obranu, střela, gól.

Shrnutí: To, že nemohli hrát Karel, Petr a Fido, bylo znát. Na klukách bylo bohužel vidět, jak jsou zvyklí na to, že za ně spoustu věcí "oddřou" a něco vymyslí. To samozřejmě není dobře. Přes to zápas nemusel skončit takovým debaklem, možná si, hoši, stačilo uvědomit, že fotbal je kolektivní hra. To znamená zhruba toto:

Nesnažím se kličkovat přes 3 protihráče, jednodušší je nahrát spoluhráči.

Není důležité, jestli já dám gól, ale jestli náš tým vyhraje. Z čeho budu mít větší radost? Když prohrajeme 8:1 a já dám jediný náš gól, nebo když vyhrajeme 1:0 a já třeba nahraju na gól? Nebo v obraně zabráním gólu v naší síti?

Poločas: 0 : 1

Gól: Vojta Milota

Sled gólů: 7. minuta: 0 : 1, 26. minuta: 0 : 2, 28. minuta: 0 : 3, 30. minuta: 1 : 3, 31. minuta: 1 : 4, 36. minuta: 1 : 5, 36. minuta: 1 : 6, 40. minuta: 1 : 7, 50. minuta: 1 : 8

Nominace na čtvrtek 22.10. a sobotu 24.10.

20. října 2009 v 16:27 | Petr |  Nominace na zápasy