Červen 2014

Hodnocení hráčů

18. června 2014 v 23:09 | Petr |  Hráči
PATRIK VOŘÍŠEK
Jednička mezi tyčemi. Dokázal pochytat mnoho šancí soupeřů. Na lajně výborný, má skvělý postřeh a nebojácně se pouští do soubojů s útočníky. Slabinou je menší přehled při hře a rozehrávka.

JÁCHYM THON
Rozvážný kapitán mužstva, který se snaží o dobrou rozehrávku ze zadních pozic. Jeho výkon je závislý na rychlosti soupeře. Bojuje s fyzickou kondicí a obavou z osobních soubojů. Poctivý při treninku a docházce.

PETR NOVOTNÝ
Jednoduchá rovnice. Výborný výkon Petra = výborný výkon mužstva! Špatný výkon Petra = špatný výkon mužstva! Klíčová postava našeho týmu se schopností obejít protihráče, s dobrou střelou a přehledem při hře. Slabinou je pomalý přechod do finální akce a někdy laxní přístup (hlavně v pohybu bez balónu).

PETR KOZEL
Jeden z mála hráčů v týmu, který ovládá míč oběma nohama. Zabydlel se na pozici beka, kde podával spolehlivé výkony. Někdy řeší situace na hřišti způsobem, na který nemá fyzické ani technické schopnosti .

KAREL NOVOTNÝ
Hráč s obrovským bojovným srdcem. Snaží se vždy o ofenzivní pojetí hry. Má tvrdou střelu, umí přejít přes hráče a akci se snaží zakončit střelou či centrem. Slabinou je malá snaha o zakončení slabší nohou, dlouhé hledání střelecké pozice a někdy i neochota vracet se při bránění. Škoda, že musel v závěru sezóny zaskočit v bráně za zraněného Patrika a chyběl tak v poli. V bráně však podával výborné výkony.

JAKUB ŠAFRÁNEK
Jeho věk (ročník 2002) ho předurčuje být příští sezónu oporou ml. žáků. Obrovskou předností je jeho rychlost a i vcelku spolehlivá koncovka. Tyto vlastnosti ho často staví do pozice hráče, který rozhoduje utkání. Zlepšit by potřeboval přehled při hře, výběr místa a zpracování přihrávky .

FILIP JANÍČEK
Kvality Filipa jsou zejména v technice při práci s míčem. Umí si míč zpracovat, obejít protihráče, přihrát či zakončit . Bohužel, toto vše předvádí převážně jen na tréninku. V zápasech podává většinou nevýrazný výkon podporovaný slabou fyzickou kondicí. Opakuji, že jeho fotbalové kvality, by ho opravňovaly být oporou mužstva.

ADAM MAKOVEC
Přišel v zimě z Vyšehradu a hned se zabydlel v obraně našeho týmu. Bojovnými výkony se snaží odčinit některé technické nedostatky. Zlepšení fyzičky a přehledu při hře mu může pomoci stát se platným členem mužstva st. žáků.

MATĚJ POUR
Bojovný tvrdý bek, snažící se vždy odvést maximum. Jeho výkony ovlivnil zejména nedostatek tréninků.

TOMÁŠ HÁBL
Náš nejnebezpečnější útočník. Díky své rychlosti a míčové technice je neustálou hrozbou pro soupeře. Oběhá velkou část hřiště a neustále se snaží přejít s balónem přes soupeře. Všechny tyto vlastnosti však ovlivňuje časté špatné postavení při přebírání přihrávky a hlavně slabá koncovka.

MARTIN ŽIŽKA
Další náš klíčový hráč. Dobrá kopací technika, přehled při hře a tvrdá střela ho řadí mezi opory mužstva. Jeho největší předností je však přístup k fotbalu. Na treninku i při zápase nevypustí ani vteřinu. Někdy se zbytečně brzy zbavuje míče a tím i odpovědnosti zakončit celou akci.

MAREK TUČEK
Celou sezonu hostoval v mužstvu Harrachova, kde se mu vcelku dařilo. V tréninku bojuje zejména s fyzickou kondicí.

DAVID BERGMAN
Po zlepšení tréninkové docházky přišlo i zlepšení herní. V posledních zápasech překvapil spolehlivými výkony. Je hráčem roč. 2002 a mohl by se příští sezonu stát hráčem základní sestavy ml.žáků.

ŠIMON SCHILLA
Hráč , který se postupně zařadil do mužstva, ale je před ním velké množství práce. Ročník 2002, který by mohl být při poctivém treninku platným členem ml. žáků.

FLORIAN KREJČÍ
Věčně usměvavý hoch, který neúnavně hledá cestu k tajemství fotbalu.

HODNOCENÍ SEZONY

18. června 2014 v 21:23 | Petr |  Informace
V loňském srpnu jsme byli přihlášení do soutěže Pražského přeboru a bylo jasné, že nás nečekají lehcí soupeři. Od začátku jsme věděli, že největším problémem bude náš úzký kádr. Každé zranění, nemoc či jiný důvod nepřítomnosti byl pro naše mužstvo velkým oslabením.
Před úvodním zápasem se zranil Patrik a to poznamenalo celou podzimní sezónu. Bodový výpadek ze začátku soutěže se nám již dohnat nepodařilo. Částečně jsme si za velkou bodovou ztrátu mohli sami, díky některým našim výkonům (ZBRASLAV , MOTORLET, ÚJEZD).
Na jaře se náš kádr stabilizoval a my se vydali na stíhací jízdu týmů ze špičky tabulky. Vše vyústilo v situaci, kdy jsme měli vše, tzn. 3. místo, ve svých rukách, či spíše nohách. Bohužel, závěr sezóny jsme nezvládli a skončili jsme na 5. místě.
Až na zápas z Vršovicemi, jsme nikdy nebyli horším mužstvem a dokazovali jsme, že na horní pozice v tabulce máme. Když se ohlédnu za jarní sezónou, myslím, že nás dostihl stín ze zápasu s Podolím (viz. hodnocení utkání), a že to jsou právě ty dva body co nám v závěru chyběly.
Na závěr bych chtěl klukům poděkovat a popřát jim do dalších fotbalových dní mnoho štěstí, zdraví a úspěchů.
Jedna etapa stodůleckého fotbalového ročníku 2001 končí pěkným 5. místem v Pražském přeboru. 5. místem s příchutí hořkosti
P.K.

STODŮLKY : ZBRASLAV - 3:3

15. června 2014 v 13:26 | Petr |  Info ze zápasů
Dnešnímu zápasu předcházela delší rozmluva v kabině, protože naše dva poslední zápasy byly, co do bojovnosti, nasazení a herního projevu, silně podprůměrné.
Od první minuty byla na klucích znát nervozita z důležitosti dnešního utkání, která se projevovala hlavně v nepřesnosti přihrávek a v obavách neudělat chybu. Bohužel, naše tři chyby v obraně (ztráta míče a nedůsledné bránění), soupeř potrestal. Další naše celosezonní slabina, proměňování šancí, nás stála lepší poločasový výsledek (2 : 3). Ve druhé půli jsme hosty zatlačili na jejich polovinu, podařilo se nám vyrovnat, ale i přes dvě obrovské šance jsme vítězství na svou stranu strhnout nedokázali. Remíza nás bohužel odsunula na konečné 5. místo, ale dnes kluci podali velmi slušný výkon.
Vyzdvihl bych jistý výkon Karla, obrovský kus práce odvedl Martin a již druhé utkání odehrál bez chyby David (Bergman).
P.K.

Závěr sezony

12. června 2014 v 15:36 | Petr |  Rozpis zápasů a tréninků
pátek 13.6. 17:00 zápas (sraz v 16:00)
úterý 17.6. 16:30 trénink
pátek 20.6. 16:30 rozlučka (utkání proti roč. 2000 + malé občerstvení s hodnocením sezony)
P.K.

MOTORLET B - STODŮLKY 2 : 2

8. června 2014 v 22:19 | Petr |  Info ze zápasů
Na hřišti Řeporyjí jsme nastoupili proti Motorletu a přesně jsme zopakovali podzimní výkon i výsledek. V první půli jsme se alespoň díky dlouhým míčům za obranu soupeře dostávali do šancí, ale naše velmi špatná kombinace nevěstila do druhé půle nic hezkého. O přestávce jsme si řekli, jak bychom měli hrát a kde by se měl kdo pohybovat. S odhodláním jsme vyrazili na hřiště a udělali vše opačně. Výsledek naší hry v druhé půli = 0:2 a to se štěstím. Bohužel se dnes nenašel hráč, který by vzal odpovědnost na sebe a pokusil se udělat něco navíc pro vítězství. Škoda, soupeř byl rozhodně k poražení.
P.K.

Nominace na pátek 6.6.2014

5. června 2014 v 23:08 | Petr |  Nominace na zápasy
Na zápas jsou nominováni všichni hráči ze zápasu s Vršovicemi + Bergman, Pour . Sraz je v 16:15 na hřišti v Řeporyjích!
P.K.

VRŠOVICE : STODŮLKY - 5 : 0

2. června 2014 v 15:30 | Petr |  Informace
V sobotu po poledni jsme nastoupili proti vedoucímu mužstvu Vršovic. Domácí nastoupili k utkání obrovsky namotivováni a s velkým odhodláním obhájit své postavení v soutěži.
Naše dvě oslabení (Karel - musel opět do brány, Šmíca - zranění) byla tentokrát moc na to, abychom mohli hrát se soupeřem alespoň vyrovnanou partii. Konečný výsledek je vzhledem k dění na hřišti ještě milosrdný. Kluci zaostávali ve všech směrech, u míče jsme byli ne o krok, ale o dva a více pozadu a bránu jsme ohrozili pouze dvakrát při rohových kopech. Musíme sportovně přiznat, že mužstvo Vršovic je v naší soutěži jasně nejlepší a abychom mu mohli konkurovat, musel by být náš úzký kádr na zápas kompletní a všichni hráči by museli být ochotni vydat se ze všech sil. Bohužel, ani jedno se tentokrát nekonalo. Jediné uznání za výkon zaslouží pouze Karel v bráně.
Dnes jsme však mohli získat jen body, se kterými jsme nepočítali. V posledních dvou zápesech máme možnost se o umístění v horních patrech tabulky ještě poprat.
P.K.